Zakupy dla malucha, czyli kompletowanie wyprawki dla dziecka

Zakupy dla malucha, czyli kompletowanie wyprawki dla dziecka

Wózek, wanienka, ubranka i przybory higieniczne. Jakie jeszcze akcesoria powinna zawierać wyprawka dla dziecka?

Z których rzeczy możemy zrezygnować? Kiedy zacząć przygotowania do zakupów? Oto podstawowe informacje o kompletowaniu wyprawki dla malucha.

Wszystko, co potrzebne

Wyprawka dla dziecka to zbiór wszystkich niezbędnych akcesoriów, które są potrzebne w pierwszych tygodniach i miesiącach życia niemowlaka. Jej kompletowanie odbywa się jeszcze przed narodzinami. Jest ważną częścią przygotowań do przyjęcia na świecie nowego członka rodziny. Jak się do niej przygotować? Całą procedurę najlepiej zacząć od sporządzenia szczegółowej listy potrzebnych rzeczy. Najlepiej zrobić to jak najszybciej. Samą listę warto podzielić tematycznie oraz zaznaczyć na niej akcesoria absolutnie niezbędne oraz takie, których zasadność zakupu jest dla nas dyskusyjna.

Wyprawka dla dziecka – co umieścić na liście?

Wśród podstawowych akcesoriów, które powinna zawierać wyprawka dla dziecka, są oczywiście różnego rodzaju tekstylia. Chodzi o ubranka na różne pory roku oraz kocyki, pościele i pieluchy. Kolejna grupa produktów to przedmioty do codziennej higieny. Wśród nich są przybory toaletowe i kosmetyki. Wyprawka dla dziecka to także rzeczy niezbędne do karmienia, zwłaszcza smoczki i butelki. Nie możemy zapominać też o innym podstawowym wyposażeniu – foteliku samochodowym, wózku, wanience, łóżeczku, przewijaku czy mebelkach do dziecięcej sypialni. Te artykuły nie tylko zajmą najwięcej miejsca, ale będą też najwięcej kosztować.

Jak kompletować wyprawkę?

Zakupy sprzętów z listy wyprawkowej najlepiej rozłożyć w czasie – w ten sposób unikniemy dużych jednorazowych wydatków. Warto pamiętać, że niektóre artykuły możemy odkupić lub pożyczyć od rodziny i znajomych – to dobry sposób na oszczędności. Z zakupem części akcesoriów – takich jak np. laktator czy elektroniczna niania – warto wstrzymać się do czasu, gdy okażą się absolutnie niezbędne. Pamiętajmy też, by na liście wyprawkowej nie umieszczać zabawek – maluch z pewnością otrzyma ich mnóstwo od rodziny i znajomych w formie urodzinowego prezentu.