4 największe zalety podziemnych parkingów

4 największe zalety podziemnych parkingów

Parkowanie w centrach dużych miast to dla kierowców nie lada wyzwanie. Każdego dnia na znalezienie miejsca postojowego tracą średnio ok. 40 minut. To ważny argument przemawiający za korzystaniem z podziemnych parkingów.

Oszczędność czasu i pieniędzy

W opinii klientów Grupy Interparking, która na terenie Polski obsługuje wiele nowoczesnych parkingów podziemnych, z tego typu obiektów opłaca się korzystać głównie dlatego, że pozwala to zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Miejsce postojowe można zaserwować online, co daje pewność, że w wybranym terminie będzie ono wolne. Firmy obsługujące parkingi proponują kierowcom atrakcyjne stawki za postój, dzięki czemu sporo pieniędzy zostaje w ich kieszeniach – zwłaszcza że można skorzystać z opcji w postaci abonamentów.

Prosta i szybka rezerwacja miejsca

Kolejnym atutem podziemnych parkingów jest sprawna rezerwacja miejsca postojowego – wystarczy do tego urządzenie z dostępem do internetu. Najpierw trzeba jednak znaleźć usługodawcę, którego oferta odpowiada indywidualnym potrzebom pod kątem zawartości i ceny. Na stronie takiej firmy należy wypełnić elektroniczny formularz, podając w nim godzinę i datę rozpoczęcia i zakończenia postoju. Sporym ułatwieniem jest opcja płatności online.

Atrakcyjne lokalizacje

Atrakcyjna lokalizacja to następna zaleta, jaką wyróżnia się nowoczesny podziemny parking. Poznań Stare Miasto to doskonały przykład takiej właśnie lokalizacji. Centrum zawsze jest najlepiej skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Poza tym stąd jest zwykle dość blisko do najpopularniejszych pod kątem turystycznym miejsc.

Swoboda w zagospodarowaniu przestrzeni

Nowoczesne technologie i materiały budowlane umożliwiają budowanie parkingów podziemnych nawet na trudnych pod względem geologicznych terenach. Obecnie powstają obiekty składające się nawet z kilku kondygnacji, co jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Parkingi podziemne nie ingerują w miejski krajobraz – przestrzeń nad nimi da się zagospodarować w dowolny sposób.